O NAS

 Witamy w Martello!

Dziejemy na polskim rynku już od ponad 30lat. Wszystkie kocyki, sweterki i szale wytwarzamy sami. Zrezygnowaliśmy z przędz pochodzenia chemicznego. W naszej dziewiarni znajduje się bawełna organiczna, wełna (merino i alpaka), jedwab oraz len.


Ponieważ chcemy zminimalizować wpływ naszej produkcji na środowisko, zdecydowaliśmy się poddawać corocznym kontrolom międzynarodzowej organizacji certyfikującej Control Union. Cały proces produkcji przechodzi bardzo wnikliwe kontrole. Sprawdzane jest organiczne pochodzenie bawełny, a wszystkie dodatki zatwierdzone. Nie używamy plastikowych guzików, zamki błyskawiczne w poszewkach nie zawierają niklu. Olej do maszyn dziewiarskich jest wysoce biodegradowalny, nie zawiera metali ciężkich, nie ma smaku ani zapachu. Podobnie jest z biodegradowalnością płynu, w którym pierzemy każdy produkt, zanim trafi do Ciebie. Nie znajdziesz u nas wybielaczy optycznych, nie ma też środków owadobójczych.

Wytwarzamy bardzo mało odpadów, zgodnie z naszą filozofią produkcji zero waste. A to co zostanie, jakieś nitki, skrawki dzianin, tekturki z wnętrza szpulek zbiera firma, która przetwarza odpady na nowe surowce. Wszystkie te wysiłki, łącznie ze szczegółową dokumentacją procesu produkcji koców, nagradzane uznawanym na całym świecie certyfikatem GOTS (Global Organic Texture Standard)Produkty oznaczone logo GOTS i numerem certyfikatu Martello od początku do końca produkowane w sposób odpowiedzialny społecznie. Oznacza to, że nie tylko zespół ludzi w Martello, ale także wszyscy pracujący przy uprawie i przetwarzaniu bawełny, skręcaniu przędzy, farbowaniu, zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i pracują w dobrych warunkach, nieszkodliwych dla zdrowia.

  


 

 

 

pixel